Przemysłowe pompy ciepła

Jednym z najbardziej korzystnych i skutecznych rozwiązań dotyczących ogrzewania budynku oraz wody użytkowej są pompy ciepła. Nasza firma dostarcza najlepsze urządzenia tego typu, proponując wersje nie tylko dla budynków mieszkalnych, ale również obiektów przemysłowych.

Pompy ciepła stanowią rozwiązanie bezpieczne, oszczędne oraz ekologiczne. Są inwestycją niezwykle opłacalną ze względu na korzystanie z odnawialnych źródeł energii. Zadaniem tych urządzeń jest pobór energii z naturalnych źródeł – wody, gruntu lub powietrza. W warunkach przemysłowych mogą jednak korzystać także z ośrodków sztucznych, np. wód technologicznych czy powietrza wentylacyjnego z kopalni. Ich działanie opiera się na poborze energii ze źródła, kondensowaniu ciepła przy wykorzystaniu sprężarki, a następnie oddaniu go do otoczenia.

Pompy ciepła mogą być wykorzystywane o każdej porze roku, ponieważ nawet przy mrozach jest w stanie uzyskać ze źródła ilość energii potrzebną do ogrzania danego obiektu. W połączeniu z tym systemem najlepiej sprawdzają się niskotemperaturowe instalacje grzewcze, czyli ogrzewanie podłogowe, ścienne oraz specjalnie przystosowane do tego celu grzejniki. Dzięki takim urządzeniom w budynku uzyskuje się „zdrowe” ogrzewanie, zapewniające bezpieczne i komfortowe warunki dla użytkowników.

Instalacja pompy ciepła w budynku wprowadzi oszczędności dotyczące ogrzewania wnętrz oraz wody użytkowej, a także sprawi, że obiekt stanie się bardziej ekologiczny. Jest idealnym rozwiązaniem zarówno dla budynków nowych, jak i modernizowanych. Przy jej projektowaniu najważniejszym elementem będzie źródło, które musi dawać wystarczająco dużo energii na potrzeby danego budynku. Urządzenie jest także o wiele bezpieczniejsze od tradycyjnych systemów grzewczych, ponieważ nie grozi wybuchem ani ulatnianiem się czadu.

Zachęcamy do kontaktu z naszą firmą z siedzibą w Rzeszowie – chętnie udzielimy fachowych porad i rozwiejemy wszystkie wątpliwości odnośnie inwestycji tego typu. Proponujemy najlepsze urządzenia, odznaczające się niezawodnością oraz wydajnością.